SSK Hizmet Dökümü Online Sorgulama

E-devlet yada e-Türkiye şifresi ile SSK ( Sosyal Sigortalar Kurumu ) Hizmet Dökümü sorgulama ve prim günleri öğrenme sistemleri SGK bünyesi altında Sigorta iş günleri takibi yapılmaktaydı.

Son dönemle birlikte bu olay Turkiye.gov.tr adresinde hizmet veren ve e-devlet şifresi ile kişiye özel sorgulama web ekranlarına dönüştü. E-devlet şifrenizi size en yakın Postane merkez şubelerinden alınabilmektedir.

Size özel verilen bu şifreyi bir seferliğine mahsus değiştirdikten sonra T.C Kimlik numaranızla birlikte kullanılabilir.

Turkiye.gov.tr adresine giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan arama çubuğuna hizmet dökümü yazmanız yeterlidir. Yeni gelecek olan sorgulama ekranında hizmet dökümü yazan linke tıkladığınızda adına kayıtlı olan sigortalı hizmet dökümünü görebilirsiniz.

Kişisel bilgilerin korunması kapsamında, Kurumumuz internet sitesinde yayınlanmakta olan paydaşlarımız bilgilerinin 01/11/2010 tarihinden itibaren e-Devlet Kapısı üzerinden yayınlanması için gerekli çalışmalar tamamlanmış olup, bu tarihten itibaren kişisel bilgiler Kurumumuz T.C. Sosyal Güvenlik Kurumu sitesinden yayınlanmayacaktır.

[reklam]

Yeşil Kart ve 2022 sayılı Kanun kapsamında yapılan uygulamalarda tüm Valilik/Kaymakamlıkların bu konudaki sorgulamalarının SOYBİS üzerinden yapılmasına ilişkin duyuru ve bununla ilgili yapılması gerekenler Devlet Bakanlığının (Sn. Hayati Yazıcı) 21/06/2010 tarihli yazıları ile duyurulur.

Bu çalışma ile vatandaşlarımızın kullanıcı adı ve şifreleri ile e-Devlet Kapısı üzerinden kendi bilgilerine güvenli bir şekilde ulaşmaları sağlanmıştır.

e-Devlet şifrenizi içeren zarfınızı PTT Merkez Müdürlüklerinden, şahsen başvuru ile, üzerinde T.C. Kimlik numaranızın bulunduğu kimliğinizi ibraz ederek temin edilebilir.

Bu uygulama, sizin yerinize başka bir kişinin şifre alıp adınıza işlem yapmasının önüne geçilmesi için gerekmektedir. e-Devlet Kapısı üzerinden verilen hizmetler yüksek güvenlik seviyesi gerektirdiğinden, şifreler başvuru sahipleri için özel olarak oluşturulmaktadır. Bu nedenle ancak kimlik ibrazı ve şahsen başvuru ile şifreler verilmektedir

Comments
All comments.
Comments