Özgür Ansiklopedi
Hakkımızda
TR VİKİPEDİ

TR VİKİPEDİ

TRvikipedi.Org sitesinde yer alan bilgiler yalnızca ilgi duyulan konulara ilişkin olarak yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.

TRvikipedi.Org sitesi 2012 yılında bir proje niteliğinde başlatılan temiz ve güvenli Özgür Ansiklopedi sitesi olarak çalışmalarına başlamıştır.

TRvikipedi.Org hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan “yer sağlayıcı” olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz “uyar ve kaldır” prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, info@trvikipedi.org adresini kullanarak bize ulaşabilirler. Bize ulaşan talep ve şikayetler incelenecek, şikayet yerinde görüldüğü takdirde ihlal olduğu düşünülen içerikler 1(bir) hafta içinde sitemizden kaldırılacaktır.

Sitemizde bulunan yazarlarımıza ait konular kaynak göstererek bile kullanmak yasaktır. Aksi takdirde yasal makamlara başvurulacaktır. Köşe yazıları haricindeki konuların bir bölümünü kaynak:trvikipedi.org şeklinde kaynak göstererek kullanabilirsiniz.